Aktuality » Sleva na dani z příjmů pro důchodce obnovena

    Na základě rozhodnutí Ústavního soudu ze dne 10.7.2014 byla obnovena sleva na dani z příjmu pro starobní důchodce v roční výši 24.840,-Kč. Toto je dobrá zpráva pro starobní důchodce, kteří mají příjem podléhající zdanění, tedy např. i pro členy výborů SVJ, či představenstev BD. Slevu na dani lze uplatnit za celý rok 2014 (nikoliv však zpětně za rok 2013). NA ZÁKLADĚ NÁLEZU ÚSTAVNÍHO SOUDU ZE DNE 16.9.2014 LZE UPLATNIT SLEVU NA DANI PRO STAROBNÍ DŮCHODCE I ZA ROK 2013.
Viz
nový článek.

       Za měsíce, kdy byl vyplácen příjem ze závislé činnosti (např. odměny členů výborů SVJ a představenstev BD) a sleva nemohla být uplatněna (1-7/2014), lze tuto slevu uplatnit i zpětně, buď v rámci provedení ročního zúčtování záloh u zaměstnavatele (o to je třeba u zaměstnavatele požádat), nebo v rámci přiznání podaného poplatníkem po uplynutí roku 2014 (když má např. poplatník jiné zdaňované příjmy). Za měsíce od 8/2014 včetně již lze slevu uplatňovat v rámci zúčtování měsíčního příjmu/odměny. Podmínkou jejího uplatnění je podepsání tzv. Prohlášení poplatníka daně z příjmů u zaměstnavatele.
 
    Odpovědi na nejčastější otázky k této problematice naleznete na webových stránkách Finanční správy.(Finanční správa bohužel článek stáhla)
 
Zástupci domů v naší správě se mohou obrátit přímo na nás.